Genital Estetik

Vajina estetiği (Genital estetik) nedir?

Vajina estetiği yaşa ve doğuma bağlı olarak vajinal dokuda meydana gelen gevşemeye ve cinsel hazzı artırmaya yönelik yapılan cerrahi işlemlerdir. Vajinadaki herhangi bir sorunun, kadında psikolojik veya sosyal sorunlara sebebiyet verdiğini ve ayrıca çiftlerin cinsel hayatını da etkilediğini biliyoruz. Bu sebeple, bütün bu problemleri geride bırakmasında fayda sağlayan vajina estetiği ameliyatları, büyük bir titizlik ve gizlilik esasına dayanarak yapılmaktadır.
“Kadınların Vajina Estetiğine karşı son yıllarda artan taleplerinin altında kişisel ve kadınsal içgüdüler yatıyor. Kadının özgüvenine son derece etki eden estetik bir vajina, partneriyle birlikte en başta daha sağlıklı ve tatminkar bir cinsel hayat yaşamasına, ayrıca bu bölgede oluşabilecek olası sorunların ortadan kaldırılmasına neden oluyor. Özellikle doğum sonrası vajinal doku, pelvik taban, pelvik kaslarda gevşeme ve genişleme kadın için en büyük problemler arasında yer alıyor. Ayrıca yine aynı bölgede idrar kaçırma sorunu gözlemleniyor. Vajinadaki koyuluk, kadının haz noktaları olan kilitoris ve G noktasının belirgin olmaması da diğer olası sorunlardır.

Vajina Daraltma

Vajina daraltma operasyonu, sağlıklı bir cinsel hayatın ilk adımı olan kendine güven ve karşılıklı tatminkar seviyede olması gereken birlikteliklerin altını çizer. Kontrolsüz doğumlar, yüksek kilolu bebekler, fizyolojik yaşlanma süreci, hormonel dalgalanma gibi faktörler bu bölgenin çok çabuk yıpranmasına ve form kaybı gibi sorunlar yaşamasına neden olur.

Vajina bölgesinde yaşanan gevşeme sorunları da aynı zamanda çiftlerin olması gereken cinsel zevki alamamalarına ve dolayısıyla özgüven kaybı başta olmak üzere pek sorunu beraberinde getirir. Genital Güzelleştirme tekniğinde hastanın bölgesel yağından bir parça yağ alınarak, kök hücreden zengin hale getirilir. Gevşeme sorunu yaşanan alanlara enjekte edilen bu yağ, vajinanın daralmasını, kök hücrenin avantajlarıyla gençleşmesini, form kazanmasını sağlar. Kesi yapılmadan uygulanan bu operasyondan ortalama 1 hafta sonra cinsel ilişkiye girilebilir. İleri derecede olan vakalarda vagen (vajina) daraltma işlemi cerrahi olarak yapılarak istenilen sonuca ulaşılır.

İç Dudak Sarkması

Genital bölgede en fazla karşılaşılan sorunların başında gelen iç dudak deformiteleri, özellikle sarkma ve asimetri sorunlarını ortaya çıkarır. Bölgenin anotomisine bakacak olursak, kıvrımlı, inceden başlayıp, giderek genişleyen bir hat boyunca devam eden ve tekrar incelen bir yapı görürüz. Normalde iç dudakların %100 simetrik olması beklenemez fakat bazı durumlarda aşırı sarkık görünüm ve büyüklük, kadınlarda hem estetik kaygıları, hem de sağlık sorunlarını geliştirebilir. İç çamaşırına sürtünerek tahriş olabilen bu sarkma sorunu, ayrıca plaj kıyafetlerinde ve dar pantolon veya tayt gibi giysilerde de sorun çıkarır.

Tahriş, bölgenin hassasiyetini artırdığı gibi, fazlalık deri sebebiyle mantar gibi enjeksiyonların da kolaylıkla oluşmasına olanak sağlayabilir. İç dudak sarkmalarına lazer teknolojilerinden faydalanılarak, son derece pratik ve konforlu bir şekilde estetik bir sonuç alınır. Labioplasti olarak da geçen iç dudak deformitelerinin düzeltilmesinde kullanılan lazer teknolojileri ve cerrahi müdahaleler ayrıca, hastaya iyileşme süresinde de büyük avantajlar sağlayarak, kısa sürede sonuç alınmasını kolaylaştırıyor.

Vajinada Pigmentasyon sorunu- Vajinada Koyu Renk

Hormonel dalgalanmalar ve günlük ped kullanımı sonucunda oluşan vajinada koyu renk sorunu, estetik kaygıların oluşmasına neden olur. Bu pigmentasyon sorunu yağ transferinde kullanılan kök hücrenin avantajlarıyla düzelir ve sağlıklı bir cilt rengine dönüşür. Ayrıca radyofrekans laser uygulamasıylada yeterli bir beyazlık elde edilebilir.

Klitoris açığa çıkarma

Sezaryen dikişiyle klitoris arasında kalan kıllı alan Mons Pubis-Venüs tümseğidir. Bu alandaki yağ fazlalığı klitoris kapanmasına ve yeteri kadar uyarılamamasına neden olur. Ayrıca Venüs tümseğindeki bu yağ fazlalığı pek çok kadına plaj kıyafeti giydiğinde beliren estetik dışı görüntüsü sebebiyle sorun yaşatır. Bu bölgedeki kabarıklık yine minimal noktasal girişlerle mevcut yağın çekilmesiyle normal haline döner. Hem estetik bir form kazanır, hem de klitoris açığa çıkarak uyarım kolaylaşır.